Rodinný den v Sadech nabídne zábavu pro malé i velké

Rodinný den v Sadech nabídne zábavu pro malé i velké

Rodinným dnem oslaví Domov Jeřabina Pelhřimov první narozeniny Komunitního centra s obchůdkem pro dobrou věc. To se stalo oblíbeným cílem všech generací.

Pro rodiny nejen v Pelhřimově se chystá akce šitá přímo na míru. V neděli 16. června v areálu Městských sadů v Pelhřimově uskuteční Rodinný den s nabitým programem. Pořádá jej Domov Jeřabina Pelhřimov, který na Pelhřimovsku poskytuje sociální služby. V minulém roce otevřel pro veřejnost na pelhřimovském náměstí Komunitní centrum s obchůdkem pro dobrou věc a Rodinný den bude pojatý jako oslava prvních narozenin tohoto jedinečného místa. „Centrum slouží jako místo setkávání všech generací. Pořádáme tu besedy se zajímavými hosty, součástí služeb je také poradenství, díky kterému pomáháme těm, kteří to potřebují. Velmi oblíbené se staly volnočasové aktivity, do kterých se zapojují děti z místních mateřských a základních škol. Senioři si k nám chodí zahrát šachy či si popovídat. Nabízíme také výrobky našich klientů a možnost občerstvení,“ přibližuje ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál. Rodinná akce odstartuje v 14:00. V rámci programu je počítáno s několika hudebními vystoupeními. Proběhne koncert čím dál populárnější kapely Highland a zahraje také dechovka Havlíčkobrodská 12. „Sestavili jsme mezigenerační program, díky kterému se budou bavit úplně všichni,“ doplňuje Krčál.

Speciálním hostem pak bude známá zpěvačka Olga Lounová. Vystoupí rovněž zahraniční hosté, se kterými Domov Jeřabina Pelhřimov dlouhodobě spolupracuje. Pro děti budou připraveny tvůrčí dílny či malování na obličej. Veřejnost může získat také nápomocné informace. Představí se organizace, které se podílejí na chodu Komunitního centra s obchůdkem pro dobrou věc. Jde o Charitu Pelhřimov a FOKUS Vysočina, jež nabízejí nápomocné služby. Spoluorganizátorem Rodinného dne je i pelhřimovská nemocnice. Návštěvníci se mohou také těšit na několik stánků s občerstvením.

Vstupné je zdarma a akce se koná za každého počasí.