Jak byste zhodnotil letošní rok z pohledu Domova Jeřabina?
Rok 2024 byl dynamický a plný skvělých momentů. Dvakrát jsme s klienty vyrazili na hory. Zorganizovali jsme velkou akci s názvem Rodinný den v Sadech, díky které měli obyvatelé Pelhřimova možnost seznámit se s našimi klienty, a myslím, že byla v mnohém nápomocná. I s jejím přispěním jsme odbourali bariéry a naladili si na společnou notu. Rok přinesl i zážitky překračující hranice. Hostili jsme děti z Ukrajiny a s klienty jsme vyrazili do Polska k moři. Uzavřeli jsme partnerské memoranda s řadou organizací. Vyzdvihl bych také naše hokejové výlety! To byla kombinace adrenalinu, fanouškovského nadšení a jedinečné atmosféry. Kromě toho každá naše domácnost organizovala řadu menších výletů, které klienty obohatily o nové zážitky a poznání. Myslím si, že na vzpomínání je toho mnoho.
Bylo něco, co se nepovedlo podle vašich představ?
Jaké jsou vaše plány na rok 2025?
Rok 2025 bude ve znamení rozvoje a nových projektů. Plánujeme pokračovat v našich oblíbených aktivitách. Klienti se mohou těšit na další pobyty. Chceme rozšířit nabídku muzikoterapie, protože hudba je skvělým nástrojem pro relaxaci i osobní rozvoj. Velký důraz klademe na vzdělávání našich zaměstnanců. Jsou to oni, kdo tvoří srdce naší organizace, a jejich odborný růst je pro nás prioritou. Budeme se zaměřovat na nová školení, která jim pomohou zvládat náročné situace a posílit jejich dovednosti. Kromě toho plánujeme intenzivně pracovat na zahájení přestavby v Počátkách. Tento projekt je pro nás klíčový a máme všechny předpoklady k tomu, aby se věci pohnuly správným směrem. Zúčastníme se tradičních akcí jako je SeniCup, Prosečkiáda, když to půjde, zorganizujeme Rodinný den v Sadech 2 a mnoho dalších akcí, o kterých pravidelně dáváme vědět. Samozřejmě nezapomínáme ani na Domov pro seniory Onšov, kde plánujeme v roce 2025 realizovat modernizaci otopného systému. Do budoucna bychom rádi nejen rozšířili stávající kapacitu, ale také dále zkvalitnili služby, které zde poskytujeme, aby odpovídaly potřebám a komfortu našich klientů.
Je něco, co byste chtěl na závěr vzkázat?
Chtěl bych vyjádřit hluboké poděkování všem našim partnerům včetně města Pelhřimov za spolupráci, a hlavně našim zaměstnancům, klientům a jejich rodinám. Vaše podpora, odvaha a nasazení dělají z Domova Jeřabina místo, které je více než domovem. Přeji nám všem, ať je rok 2025 plný zážitků, radosti a nových příležitostí. Společně toho dokážeme ještě víc! Na závěr chci poděkovat odboru sociálních věcí KrÚ Kraje Vysočina a radním Kraje Vysočina za jejich neustálou podporu, vstřícnost a ochotu hledat řešení. Bez jejich pomoci by naše cesta byla mnohem klikatější.
Děkujeme, že jste našimi partnery a spolutvůrci všech radostí a úspěchů.