Komunitní centrum s obchůdkem pro dobrou věc

Je součástí Domova Jeřabina Pelhřimov a slouží jako prodejní místo výrobků z dílny. Společně s Domovem Jerabina jsou v tomto obchůdku angažované organizace Charita Pelhřimov a FOKUS Vysočina. 

Nabízí široký sortiment produktů, jako jsou:

  • Keramika
  • Dekorace
  • Oblečení a doplňky

Slouží jako sociálně terapeutická dílna. Na jejím vzniku se podílely organizace Domov Jeřabina Pelhřimov, Charita Pelhřimov a FOKUS Vysočina, které také podepsaly memorandum o spolupráci. To vše za podpory Města Pelhřimov. Klienti všech tří organizací se podílejí na chodu centra. Připravují nápoje i drobné pohoštění, zajišťují také obsluhu zákazníků a komunikaci s nimi. Součástí centra je také obchůdek pro dobrou věc, kde si je možné zakoupit originální výrobky, které jsou dílem klientů.

Centrum slouží nejen k oddychu, kdy je k dispozici také knihovna, ale také k osvětové činnosti, s čímž se pojí pořádání seminářů a přednášek a rovněž zviditelnění všech zapojených stran, jež jsou tu od toho, aby pomáhaly. Součástí nabídky je také poskytování přímého sociálního poradenství.

Centrum bylo pod názvem SPOLU otevřeno 1. června v centru Pelhřimova na adrese Masarykovo náměstí č.p. 17 / psaníčkový dům. Otevírací dny jsou pondělí, středa, pátek vždy od 9:00 do 16:00 hod. a pravidelně je distribuován také každoměsíční program tohoto ojedinělého místa, kde je každý vítán.